دوره ی پیشرفته ی ولوم تریدینگ

سوالات متداول

در این بخش از آکادمی ICF سوالات متداولی که کاربران در کار کردن با نرم افزاهای ولوم تریدینگ و یا در معاملات خود با آن مواجه می شوند را به همراه پاسخ آن ها برای شما آورده ایم، که شما می توانید با جستجوی سوال خود در باکس پایین پاسخ خود را به راحتی مشاهده کنید.
دوست من سلام. اگر ما بخشی از اوردر فلو را فوت پرینت در نظر بگیریم بحث imbalances مربوط به همین فوت پرینت هست. (فوت پرینت چارت) که در سمت راست (خریداران) و در سمت چپ (فروشندگان) مینشینند. imbalances بر اساس تفاوت بین خریدار و فروشنده را که به صورت مورب مقایسه میشوند تعریف میکنند. ما ترشولد ( threshold) یا (مولفه معرفی) خود را در فوت پرینت  4 برابر گذاشته ایم. اکثر کسانی که در موسسات مالی فعالیت میکنند این عدد را معادل 4 برابر در نظر میگیرند. یعنی اگر خریدار به صورت مورب 4 برابر باشد به صورت سبز رنگ نشان میدهد و اگر فروشنده 4 برابر باشد به صورت قرمز رنگ نشان میدهد.
دوست خوب من سلام. ببینید شما میروید و وبسایت هایی را نگاه میکنید و این وبسایت ها یک free trial دارند 15 روزه و بسته میشوند،و شما پس از 15 روز آن ابزار را ندارید. نکته بعدی اینکه اینها فقط پکیج پروگرم ها (program) را میفروشند و به شما استراتژی نمی آموزند و فقط درباره امکانات پروگرم های خودشان میگویند.  بگذارید مثالی برای شما بزنم: خواندن دفترچه راهنمای یک ماشین که این ماشین چه امکاناتی دارد شما را راننده نمیکند و جز وقت تلف کردن چیز دیگری را به همراه ندارد. به جای تلف کردن وقت خود با این گونه چیز ها، همانطور که قبلا گفتم وقتتان را برای: 1- پیدا کردن ترند (trend) 2- پیدا کردن پوک(poc)های یک ساعته بگذارید. اگر تمام وقت و انرژیتان را روی این ها و آموزش هایی که از طریق ما ارائه میشوند بگذارید و تمرینات مستمر و همیشگی داشته باشید، میدرخشید.
مدرس فوت پرینت آقای Anthoney drager  میتوان گفت به نوعی پدر footprint و اولین کمپانی orderflow هستند. ولی این مطالب بیشتر در بحث مفهومی کمکی خواهند کرد اما در بحث ترید به هیچ عنوان استراتژی ارائه نمی‌کنند ! این آشنایی هم برای فروش محصولات خودشان است و تمام پس در بحث ترید نمیتوان روی آن حساب کرد.
دوست خوب من سلام.  1-به ترتیب این مراحل را انجام دهید.   1_connections 2-configure 3-(ninjatrader continuum (demo   2- برای سوال دوم شما باید عرض کنم که: در بعضی مواقع که یوزر پس که به  ایمیل شما فرستاده میشه، یک سری تنظیمات روی مانیتور یا براوزر شما مینشینند، شما باید یوزرنیم و پسورد را کپی کنید داخل نوت پد (note pad) سیستمتان، پس از اینکه کپی کردید برنامه نوت پد آنهارا به صورت مرتب و ترتیب بندی شده میچیند. به همین علت است که یوزر . پس شما اشتباه هستند.
دوست عزیز من سلام دموی نینجا تریدر 15 روزه است اگر بیشتر از15 روز است که نصب کرده این ، باید با یک ایمیل جدید، یوزر پسورد جدید بگیرید. درمورد ادونز اوردرفلو هم که اگر آپدیتش نکنید، کار میکند، اما اگر آپدیتش کنید آن هم 15 روزه میشود. برای حل مشکلات خود در نینجا تریدر روی ویدئو کلیک کنید
دوست من سلام . برای مشاهده سر فصل های دوره آموزشی ولوم تریدینگ اینجا کلیک کنید بنده، آقای تقی خان را میشناسم و احترام زیادی به ایشون قائل هستم. سبک و پایه کار من و آقای تقی خان یکسان است، منتها آقای تقی خان فقط از تایم اند سلز لیست استفاده میکند ولی ما یک قدم جلو تر هستیم و از ولوم تریدینگ هم استفاده میکنیم که یک مقدار سریعتر و راحت تر بتوانید موقعیت ها را بگیرید. اگر بخواهم به صورت خلاصه بگویم، چیزهایی که در بین بنده و آقای تقی خان مشترک هست تایم اند سلز لیست و اوردربوک هست. منتها ما ابزار های دیگری داریم که میتوانیم موقعیت ها را سریع و تیز شکار کنیم. ابزار هایی مانند ولوم پروفایل(volume profile) و  ولوم آنالیز (volume analysis)  
دوست من سلام. این چیزهایی که شما میگویید یک فرم از آنها هست. و ما  از نکاتی که شما گفتید هم استفاده میکنیم برای مثال از پیووت ها استفاه مکنیم،  high و low روز را هم استفاده میکنیم. اما حجم زنده برای ما بسیار بسیار مهم هست. یعنی آن چیزی که شما به اسم ولوم تریدینگ (volume trading) میشناسید بسیار زنده تر از حالت هایی است که شما گفتید.
دوست عزیز من سلام. ببینید سیستم ما اصلا اینگونه نیست که در بازار هیجانی ترید بکنیم. سیستمی که ما با آن ترید میکنیم خیلی متفاوت تر از چیزی است که شما فکر میکنید هرگاه تایم اند سلز لیست شلوغ هست باید ترید بکنیم. ما از این در یک نقاط خاصی استفاده میکنیم. این نقاط خاص، کجا باید بایستیم، در کجا باید به تایم اند سلز لیست نگاه کنیم یا اصلا در کدام قسمت ها نباید ترید داشته باشیم
دوست خوب من سلام. من در استراتژی ولوم تریدینگ از فیبوناچی استفاده نمیکنم.
دوست گرامی من سلام. لایو ترید شماره 8 را اگر نگاه بکنید، من با تایم یک دقیقه وارد میشوم، در تایم یک دقیقه ما نه دیگر ترند داریم نه چیز دیگری. از یک تایم به بعد ما اصلا دیگر با ترند(روند) کار نمیکنیم یعنی زمانی که میخواهیم موقعیت های داغ و حساس را از ریشه بگیرید دیگر ترند به کار شما نمی آید، در این مواقع لازم است تایم فریم ها پایین بیایند و ابزار ها را داشته باشید تا بتوانید بگیرید.
دوست گرامی من سلام. در خصوص استفاده از نینجا تریدر به صورت دمو. داخل نینجا تریدر قسمت فیوچر میتوانید از دیتا و داده ها به صورت دمو استفاده کنید. اگر میخواهید مستقیم به بازار بورس وصل شوید و داخل نینجا تریدر معامله کنید تابعیت کشور دیگری لازم است.
دوست عزیز من سلام. اگر کسی پاسپورت دارد یا شهروند کشور اروپایی شده است یا اقوامی دارد که میخواهد از طریق او حساب باز کند، هر بروکری پیدا کند که او را به بورس ربط (connection) بدهد بدون استثنا همه معتبر هستند. و اصلا فرقی نمیکنند. شما فقط باید قیمت کمیسیون هایشان را مقایسه بکنید. برای مثال یک کمیسیون برای (contract s&p) در یک جا دو دلار($) میگیرد، در یک جا میگیرد 4 دلار و در یک جا میگیرد 8 دلار و ..... بنا بر این فقط میزان کمیسیون ها را باید مقایسه بکنید. نینجا تریدر خود، با دو بروکر کار میکند اولی بروکر (دورمن) و دومی ( فیلیپ کپیتال) فیلیپ کپیتال در اکثر کشورها شعبه دارد. و اگر با نینجا تریدر وارد آن شوید قیمت کمیسیون مناسبی دارد. برای اطلاعات دقیق تر به کانال تلگرامی ما بپیوندید. icf_market@
دوست عزیز من سلام. نماد eur usd در نینجا تریدر 6e است. برای مشاهده اطلاعات بیشتر درباره نماد های معاملاتی در نینجا تریدر روی ویدئو کلیک کنید
دوست عزیز من سلام. این علامت نشان میدهد که هر کسی که میخواهد فروش بزند بازیگر استاپ آن را میزند و عملا دارند جلوی مارکت را میگیرند و میخواهند قیمت را بالا ببرند. در نقاط چرخش قیمت هم دلتا را باید به فرم دیگری نگاه کنید بخاطر همین، زیاد تاکید نمیکنم روی دلتا مانور بدهید. فعلا از پوک ها استفاده کنید تا دوره پیشرفته شروع شود.
دوست عزیز من سلام. ES هست.  برای اطلاعات دقیق و جامع روی شناخت نماد های معاملاتی فارکس در فیوچرز با نینجا تریدر 8 کلیک کنید.
دوست عزیز من سلام. در ادامه باید خدمتتان عرض کنم که اولین دوره آموزشی هنوز به پایان نرسیده است.دوره 10 ماهه ام. اما چون تا کنون استراتژی ولوم تریدینگ به زبان فارسی تدریس نشده است و برای اولین بار هست که ولوم تریدینگ از طریق ما وارد ایران شده است. شما میتوانید جزو شاگردان موفق فارسی زبان ما باشید. جزو اولین ها
دوست عزیز من سلام. برای دانلود برنامه از طریق سایت ما اقدام کنید. یادتان باشد اول فریم ورک را نصب کنید و بعد سراغ نصب نرم افزار بروید. اگر ویندوز 10 هستید تاریخ را از حالت اتوماتیک در آورده و به حالت دستی تنظیم کنید. برای دیدن چگونگی نصب برنامه روی ویدئو کلیک کنید.
دوست عزیز من سلام،  باید نینجا تریدر را کاملا حذف کنید و پوشه آن از داکیومنت حذف شود و دوباره نصب شود. البته میتوانید به آموزش رفع مشکلات رایج در نینجا تریدر 8 سر بزنید.
دوست عزیز من سلام. نه متاسفانه این ویژگی برای بازار بورس و فیوچرز آمریکا هست و فقط جفت ارزهای مربوط به دلار،ین و ... است. البته برای ترید بیت کوین با استراتژی ولوم تریدینگ خواهیم پرداخت.
دوست عزیز من سلام. دستتان را بگذارید روی کنترل و با موس حرکت دهید. البته یک نرم افزار هم برای این کار در سایت بارگذاری شده است که نیازی به گرفتن کنترل هم دیگر نباشد. شما میتوانید آن را نصب کنید معرفی ادونز اسکرول چارت chart scroll نینجا تریدر 8 + لینک دانلود  
دوست عزیز من سلام. دقیقا همینطور است. این اشخاص تلاششان بر این است که دیده نشوند ولی بعضی جاها دیگر مجبور میشوند. و ما هم دقیقا در همان نقاط ردشان را میزنیم در واقع اصل استراتژی بر اساس همین است.
دوست عزیز من سلام معلوم است که ویدئو های آموزشی را اصلا با دقت نگاه نمیکنید، همه این مطالب هست قسمت بالای نوار راست کلیک کنید، نوار بالای t&s روی همان ask هم بزنید میشود. سپس نماد مورد نظر را انتخاب کنید.
دوست عزیز من سلام. قرار نیست شما بروکر به نینجا تریدر متصل کنید، قرار شد روی نینجا آنالیز کنید و بر روی متاتریدر معامله کنید.
دوست عزیز من سلام به ویدئوهای سایت و پیج مراجعه کنید و به ترتیب ویدئو ها را ببینید و رایگان آموزش ببینید.
دوست عزیز من سلام حتما سعی کنید نینجا تریدر 8 را نصب کنید زیرا دیگر بسیاری از ادونز ها برای نینجا تریدر7 نیست، و نسخه قدیمی است. امکاناتی که در نینجا تریدر 8 وجود دارد در 7 وجود ندارد.
دوست عزیز من سلام اگر در ابتدا فیوچر را انتخاب کرده باشید،دیتای اصلی هست ولی اگر فارکس را انتخاب کرده باشید، خیر.
دوست عزیز من سلام بله کاملا درست هستند شما حجم عرضه و تقاضا را میبینید و با دانسته های خودتان آن محدوده را آنالیز میکنید.
دوست عزیز من سلام. هرکس بابت سیستم خودش نرم افزار هایی را استفاده میکند. به طور کلی شما یک اوردرفلو، ولوم پروفایل،تایم اند سلز لیست و یک اوردربوک میخواهید حالا میخواهید برای هر شرکت و برند را خریداری بکنید و اینکه من چه چیزی استفاده میکنم یک استراتژی و تجربیات شخصی هست. به همین علت من نام نمیگویم، که یک وقت برای شرکتی تبلیغ نشود. و این مهم نیست که از چه شرکتی یا به چه قیمتی خریداری بکنید، مهم تکنیک استفاده از آن است و شما با تمرین این تکنیک ها ماهر و حرفه ای میشوید.
دوست عزیز من سلام. شما در نصب نینجا تریدر قسمت آخر کلیک سمت چپ (اسکیپ) را اشتباهی زده اید. چند بار عرض شده در این مرحله دقت کنید . برنامه را حذف کنید، از پوشه (documents) نیز نینجا تریدر را کامل حذف کنید و دوباره نصب کنید طبق آموزشی که در سایت و پیج هست. برای دیدن نصب نینجا تریدر روی ویدئو کلیک کنید
دوست عزیز من سلام. نه تنها در ترید کردن بلکه همه کارها را اگر درست انجام دادنش را یاد بگیرید و یک مدت طولانی تمرینش بکنید در آن کار استاد میشوید و میتوانید کسب سود کنید. یک خلبان جنگنده با خواندن تئوری خلبان نمیشود، مدتها تمرین و اجرای تاکتیک هست و در نهایت شرکت در عملیات واقعی از او یک خلبان ماهر میسازد.
سلام دوست عزیز من این چیزی نیست که بتوانید بخرید باید ثبت نام بکنید. هیستوری را میتوان خرید ولی استوک را باید ثبت نام بکنید برای اطلاعات دقیق تر به کانال تلگرامی ما بپیندید icf_market@  
سلام دوست عزیز من ببینید پوک نقاطی نیست که معامله گران خرد اجماع نظر دارند.  دقیقا نقاطی هستند که تریدرهای حرفه ای اوردرهای بزرگی قرار میدهند تا بتوانند فروشنده ها و خریداران را در آن نقطه کنترل بکنند. معنی کلی (poc) یعنی point of control یعنی نقطه ای هست که در آن کنترل صورت میگیرد. برای اطلاعات بیشتر به کانال پرسش و پاسخ ما در تلگرام بپیوندید icf_market@
سلام دوست عزیز من به این علت است که قبلا ثبت شده است، ساخت ایمیل جدید بیشتر از 5 دقیقه زمان نمیبرد. با یک ایمیل جدید تست کنید برای مشاهده اطلاعات دقیق تر روی ویدئو کلیک کنید
سلام دوست عزیز من برای ترید کردن میتوانید از گوشی موبایل هم استفاده کنید ولی برای آنالیز، بهتر است از لپ تاپ یا کامپیوتر استفاده کنید، مخصوصا برای سبک ما یعنی ولوم تریدینگ  که اصلا تبلت به کار شما نمی آید. اینکه سیستم شما چه ویژگی هایی داشته باشد روی ویدئو کلیک کنید
برای پاسخ به سوال شما دوست عزیز روی ویدئو کلیک کنید
سلام دوست عزیز نیازی به ویدیو ندارد،تیک پروفیت یعنی حد سود و اینکه چگونه باید حد سود را تعیین کرد. روش های مختلف دارد که ما در دوره آموزشی کامل توضیح داده ایم.
اعداد سمت راست خرید (aggressive) و اعداد سمت چپ فروش (aggressive) را نشان میدهد.
دوست عزیز سلام. در این شیوه شما با استاپ های بسیار کوچک و سود های بزرگ میتوانید معامله کنید  برای مثال 1به6 یا  1 به 8
دوست عزیز سلام شما میتوانید به پیج مراجعه کنید و از قسمت گاید (guide) یا راهنما پست های آموزشی مارا دنبال کنید که به ترتیب اولویت قرار داده شده اند،پس از مشاهده 10 پست دیگر ترتیب در بقیه پست ها مهم نیست و مفاهیم را متوجه خواهید شد.  
سلام دوست عزیز خیر اگر نسخه جدید را دانلود کنید بعد از پانزده روز باید هزینه اش را پرداخت کنید و دیگر رایگان نیست. برای مشکل پیغامی که برای شما امده است: گوشه بالا سمت راست دکمه f را بزنید تا چارت برای شما فیکس شود
این سوال اینگونه باید پرسیده شود که چه اعدادی در کجا مهم هستند؟جواب= (برای هر نماد متفاوت است) این سوال یک مبحث جداگانه است که خود درس محسوب میشود و در دوره های ما گنچانده شده است. نرم افزاری که برایتان قرار داده ایم حداقل کاری که انجام میدهد این است که مسافت استاپ شما را بسیار کوچک میکند.در نتیجه پول شما بیشتر سیف (safe) میشود ما در هر تجارتی نیاز داریم که اول پولمان را حفظ کنیم. برای درک بهتر و اطلاعات بیشتر به کانال تلگرامی ما بپیوندید. icf_market@
بله درست است سلر ها و بایر ها در چپ و راست کندل مشخص است. اعداد سمت چپ و راست (aggressive) هستند ولی دست چپ سلر ها و دست راست بایر ها هستند. بایر از (limit) های سلر میخرد سلر ها هم لیمیت هارا میفروشند به بایر ها
دوست عزیز سلام. اول اینکه شما به فیوچرز دسترسی دارید ولی به دموی آن دسترسی دارید. اگر قصد دارید حساب (real) باز کنید باید پاسپورت دوم داشته باشید و نینجا تریدر را خریداری کنید. دوم اینکه شما فقط نقطه ورود خود را در نینجا تریدر پیدا میکنید و بعد پوزیشن های خرید و فروش خود را در متا تریدر اجرا میکنید
سلام روی کنسول اصلی شما در قسمت (tools) روی گزینه داینامیک(dynamic) و دیگری (t&s) رو انتخاب کنید. این ها اوردر بوک و تایم اند سلز لیست استاندارد خود نینجا تریدر 8 هستند.
درسته  بهترینشون یک کندل قبل هست که قرار است نمودار به آن پول بک داشته باشد. در ضمن پوک مخفف point of control یعنی محدوده ای که درآن کنترل قیمت صورت گرفته است. برای درک بهتر به ودئو سایت مراجعه کنید
خواندن اینگونه پی دی اف ها ضرری ندارند و مباحث بسیار پایه ای هستند اما جزو تکنیک ما نیستند.
پکیج طلایی دوره آموزش ولوم تریدینگ،  برای کسانی است که اقامت و شهروندی یک کشور دیگر غیر از ایران را دارند.ما آنها را با پلتفرم های دیگری آموزش میدهیم و هزینه پلتفرم های اونها 2500 دلار هست. بنابراین مجبوریم دیتاهای آن هارا بخریم و هزینه های دیتاها خیلی بالاست زیرا باید دیتاهای اروپا و آمریکا رو هم ترید بکنیم. لذا برای کسایی که اقامت ندارند به هیچ وجه پکیج طلایی توصیه نمیشود   برای درک بهتر روی محصولات کلیک کنید
#جواب: به وبسایت برای دوره‌های آموزشی حرفه‌ای سر بزنید. و به قسمت محصولات در سایت مراجعه بفرمایید.   برای اطلاعات بیشتر روی محصولات کلیک کنید.
#پاسخ: احتمالا فقط به شما ادونز رو فروختن. از سوالی که  پرسیدید فهمیدم که شرکت ها فقط ادونزها را به شما فروخته اند و آموزش هاشون هم درباره این بوده که چطور از این ادونز ها استفاده کنید و به شما استراتژی و تکنیک یاد نداده اند. برای دریافت پاسخ چامع تر به همراه عکس، فیلم،و وویس استاد به کانال تلگرام پرسش و پاسخ ما به آدرس زیر مراجعه کنید و یکی از کلمات کلیدی سوال را در کانال سرچ کنید. قطعا پاسخ جامع و کامل را آنجا خواهید یافت. Icf_market@
در اینصورت به کانال تلگرام پرسش و پاسخ ما در تلگرام مراجعه کنید که بیش از صد سوال با پاسخ در آنجا پست شده است که با یک سرچ ساده قطعا به پاسخ خودتون میرسید. آدرس کانال  icf_market@      است. حتما پین کانال را هم کامل مطالعه بفرمائید.
کلید F  گوشه بالا سمت راس را بزنید تا فیکس بشه و نمایش داده بشه برای درک بهتر روی ویدئو کلیک کنید
در پیج اینستاگرام و آپارات ویدیویی مخصوص همین نمادهای معاملاتی فارکس در فیوچرز در نینجا تریدر 8 ساخته شده است ، میتوانید مراجعه کنید برای درک بهتر روی ویدئو کلیک کنید
فقط اوردر فلو تریدینگ نیست این یک ابزاره  حالا شما باید تمرین کنید تا تسلط پیدا کنید مثل نانچکو می مونه😉 ترکیب چنتا پروگرام  اوردر بوک -تایم اند سلز لیست -اوردر فلو -ولوم پروفایل زمان می‌بره کمی شما با ترکیب این چنتا می تونید سطوح حجیم و نقاط  صحیح حمایت و مقاومت رو ببینید  
اوردر فلو تریدینگ و فوت پرینت چارت  خیلی جلوتر از تحلیل پرایس اکشن هست. با اوردر فلو تریدینگ میشه تمامی سفارشات و معاملات زنده در مارکت فارکس و فیوچرز را دید و بررسی کرد.در لحظه با دیدن حجم سفارشات و معاملات زنده فارکس و فیوچرز می تونید تصمیم درست رو بگرید و یا حتی اگر اشتباه وارد ترید در فارکس شدید، با مدیریت ریسک  سریع از معامله خارج شوید و بیایید بیرون  بله دقیقا متوجه شدم شما یک پله زودتر از بقیه وارد پوزیشن ترید میشید با فوت پرینت چارت و اوردر فلو تریدینگ
از اوردر فلو تریدینگ بیشتر بجای تایم اند سلز لیست استفاده می کنیم.چون خوندنش راحتر میشه براتون شما با اوردر فلو تریدینگ تجمیع حجم معاملات در سطوح قیمتی رو می تونید ببینید،بر اساس اون می تونید تصمیم بگیرید
عدم تمرکز بازار. ببینید فیوچرز رو با فارکس تفکیک کنید فیوچرز چون داخل مارکت جهاتی هست حجم خرید و فروش متمرکز هست. برای هفته بعد داخل وبینار این دوتا چارت رو هم از فارکس و هم از فیوچر باهم مقابسه میکنیم. ویدئو رو هم در سایت آپلود میکنم.   برای درک بهتر روی ویدئو کلیک کنید.
جواب: این سیستم معاملاتی ترید فارکس نیاز به خرید ادونز و اندیکاتور نینجا تریدر 8  دارد تا بتوانید روی آن فیلتر ایجاد کرده و خروجی بهتری را دریافت کنید. کلاس های آموزشی جمعه صرفا آشنایی شما با این سبک از ترید روز دنیا هست و یک زمینه رایگان هم برای شما مهیا شده تا علاقه خود را بسنجید. در صورتی که به یادگیری این سبک به عنوان شغل علاقه داشتید حتما باید در دوره آموزشی ولوم تریدینگ استاد شرکت کنید و دو ماه پشتیبانی ویژه داشته باشید که حدود ۵۰ ساعت آموزش نیاز دارد.برنامه های کاربردی این استراتژی هم در دوره برای شما خریداری خواهد شد. پس کلاس های جمعه برای آشنایی ابتدایی با استراتژی ولوم تریدینگ است و دوره آموزشی آن برای داشتن یک شغل به نام (تریدری) ست.