دوره ی پیشرفته ی ولوم تریدینگ

آموزش نرم افزار کپی ترید نینجا تریدر 8 به متاتریدر 4 - بخش 1

1401/2/10
3,092
0
آموزش نرم افزار کپی ترید نینجا تریدر 8 به متاتریدر 4 - بخش 1

آموزش نرم افزار کپی ترید نینجا تریدر 8 به متاتریدر 4

با سلام مجدد خدمت دوستان و همراهان عزیز

در این قسمت به آموزش نحوه استفاده از gl bridge خواهیم پرداخت اگر دوستانی هستند که بطبع این ابزار را تهیه کردند و با خود نینجا تریدر 8 آشنا هستند مخصوصا دوستانی که داخل دوره آموزش استراتژی فارکس ولوم تریدینگ ما بودند چه کسانی که خارج از دوره های آکادمی icf market هستند.

اگر کسانی هم که با نینجا تریدر 8 و نحوه نصب NT8 آشنایی ندارند و مشکلات رایج در این زمینه دارند در بخش آموزش های مقدماتی فارکس به سبک ولوم تریدینگ ما که هم در یوتیوب هست و هم داخل وب سایت ما هست می توانند با مراجعه به این منابع آموزش های مذکور را ببینند اینجا ما در واقع به بخش نینجا تریدر نخواهیم پرداخت چون آموزش های این ها موجود است میاییم و به خود نرم افزار جی ال بریج می پردازیم. در قسمت قبلی آموزش نحوه نصب نرم افزار کپی ترید نینجا تریدر 8 به متاتریدر 4  را دیدید حال در این قسمت به بخش های خود آن نرم افزار خواهیم پرداخت.

معرفی مقدماتی بخش های مختلف نرم افزار Gl Bridge

بعد ازاینکه نصب را انجام دادید از قسمت،  Brıdge NT8-NT5 ،NT8 NEW  یا حتی MT4  هم باشد اشکالی ندارد چون با هر دو کار می کند چه با متاتریدر 4 چه با متاتریدر 5 . این قسمت پس از نصب به متاتریدر شما اضافه می شود این را انتخاب می کنید ابتدا  یک پیغام آپدیت از شما می خواهد چیزی نیست به راحتی این را ok  کنید و نیاز به آپدیت ندارد.

خود کنسول نرم افزار کپی ترید از نینجا تریدر 8 به MT4 باز می شود یک چنین کنسولی برای شما باز می شود از قسمت های مختلف این شروع می کنیم این قسمت بالا را در ابتدا به شما توضیح می دهیم . این نرم افزار قابلیت های زیادی دارد شما می توانید این را تحت یک شبکه ببرید و تحت شبکه با آن کار کنید. اما ما اینجا بحث شبکه اش را نداریم و به بحث لوکال یا نصب Gl Bridge در یک سیستم که نینجا تریدر نیز درهمان سیستم هست خواهیم پرداخت.

شما وقتی نصب می کنید آدرس در واقع IP address که می دهد همین است و یک پورت را هم به شما میدهد این ها بصورت اتوماتیک انجام می شود و نیازی به تنظیمات شما نیست . یک بخش connect  هست وقتی که به متاتریدر وصل شدید تنظیمات متا تریدر را هم انجام دادید connect  را بزنید به آن وصل می شود. اگر خواستید Dısconnect کنید Dısconnect را میزنید . در این قسمت زمانی که به متاتریدر شما متصل شود اطلاعات متاتریدر شما را اینجا نمایش می دهد از حساب متاتریدر از بالانس و غیره ... را به شما نشان می دهد ما می خواهیم متاتریدر را هم این کنار باز کنیم بعد از اینکه وصل شد شما مشخصات حساب و این بالانس ها را در این قسمت خواهید دید فعلا مینیمایز می کنیم به خود کنسول برمی گردیم.

اینجا را بعد بررسی خواهیم کرد برمی گردیم به این قسمت نینجا تریدر 8 این محصول به درد هر دو طیف تریدرهایی که چه بخواهند مستقیم درنینجاتریدر 8 کار کنند یعنی اگر حساب ریل ترید فیوچرز (futures) دارند.

کسانی که پاسپورت دوم دارند و یا شهروندی یک کشور را دارند و یا اقامت دائم یک کشوری را بجز ایران داشته باشند این ها می توانند حساب ریل ترید در futures باز کنند. بنابراین اگر شما تمایل دارید که هم در فیوچرز ترید کنید و هم همان را مستقیما روی متا تریدرتان کپی کنید یعنی بخشی را ممکن است  بخواهید فیوچرز دی ترید کنید و بخشی را بلند مدت روی حساب برورکر فارکس داشته باشید از این هم می توانید استفاده کنید پس اگر شما تریدری هستید که حساب فیوچرز دارید در قسمت Account می توانید حساب ریل ترید را انتخاب کنید به محض اینکه آنجا پوزیشن باز کنید هم روی فیوچرز که دارد ترید انجام می شود،عینا همان روی حساب فارکس یا حساب ریل بروکر فارکسی شما کپی میشود.

ولی اگر از طیف کسانی هستید که داخل ایران هستید و امکان حساب ریل فیوچرز ندارید این قسمت را روی حالت Sım101 قرار دهید . قسمت بعدی instrument یا همان ابزار معاملاتی فیوچرز است که شما باید انتخاب کنید در مورد instrument هم دوباره داخل دوره های رایگان ما توضیح دادیم کسانی که داخل دوره بودند این ها را می دانند معادل ابزار معلاملاتی فیوچرز کدام جقت ارز فارکسی است که در آموزش رایگان ولوم تریدینگ برای ترید فارکس هم گذاشتیم. ما فرض را بر این گذاشتیم کسی که این محصول را تهیه کرده است با نینجا تریدر آشنایی دارد و به این ابزار نیاز دارد فرض ما بر این نیست که کسی همینطور محصول را تهیه کرده و اطلاعی ندارد بنابراین ما خیلی روی این نکات تمرکز و تایید نمی کنیم. ولی میان همین آموزش هم توضیحات لازم را خواهیم داد مثلا 6B معادل جفت ارز پوند دلار (GBPUSD) هست.

ما اینجا باز می کنیم و GBPUSD را میبینیم، یعنی 6B ما همین GBPUSD هست در نتیجه زمانی که می خواهیم بگوییم از نینجا تریدر ما کپی کن به متا تریدر ما معادل این را باید در قسمت symbol وارد کنیم مثلا بگوییم GB و این را نیز باید دقت کنید که این قسمت هر مدلی نوشته شده باشد شما باید عینا را در این قسمت هم بنویسید یعنی اگر این GBPUSD با یک علامتی بعدش یا # بعدش باشد چون بعضی از بروکرهای فارکسی این کار را می کنند و یک علامتی بعد از نماد جفت ارز می گذارند عین همان علامت را شما باید دراین قسمت بگذارید و اگر نه نرم افزار کپی معامله nt8 به mt4 نماد معاملاتی مدنظر شما رو شناسایی نمی کند.یعنی شما دارید می گویید من که روی سیمبل 6B را ترید می کنم ترید این را کپی کن روی این instrument که نامش را اینجا می نویسید اگر نامش را غلط بنویسید یا ناقص بنویسید  یا اشتباه تایپی داشته باشید ارتباط میان nt8 و متاتریدر 4 و متاتریدر 5 برقرار نخواهد شد.

در نتیجه شما این را باید کاملا به همین شکل GBPUSD در قسمت MT ınstrument یعنی متاتریدر اینسترومنت وارد کنید با قسمت 3400 پورتی که هست کاری نداریم، این را شما فعلا دست نزنید بعد توضیح خواهیم داد نرم افزار کپی ترید پورت را اتوماتیک پیدا می کند . این قسمت comment را هم گذاشته است.

یک قسمتی هم Network bridge به نام instrument می خواهیم به شما توضیح دهیم آن هم بیاییم روی کنسول اینجا شما به طور مثال می خواهید نفت را ترید کنید کانترکت نفت الان تاریخ اکسپایر 22-03 هست اگر اینجا شما بیایید کنتراکت ها را هم توضیح دادیم در آموزش رایگان والیوم تریدینگ ، کانترکتی را انتخاب کنید که منقضی شده باشد یا گذشته باشد، نرم افزار کپی ترید Network bridge به درستی عمل  نخواهد کرد. یکی از جاهایی که ممکن است بعدها برای شما سوال شود یعنی همه چیز را رعایت کردید ولی کار نمی کند دلیلش این است که شما باید جز به جز این را درست انجام دهید چون این یک پل هست باید اطلاعات کامل باشد اگر ناقص باشد کپی ترید اتفاق نخواهد افتاد. بنابراین رعایت تاریخ انتقضا اینسترومنت فیوچرز و رول اور کردن آن خیلی مهم است. این کنتراکت در تاریخ 22-03 اکسپایر می شود بطور مثال ما نفت را می خواهیم انتخاب کنیم ببینید این تاریخ کنتراکت ندارد اگر ما این را تاریخ کنتراکت گذشته اش را انتخاب کنیم این کار نخواهد کرد.

آموزش رول اورر فیوچرز

اگر دیدید کار نمی کند یکی از اولین جاهایی که باید چک کنید میایید در NinjaTrader 8 قسمت Tools ، Database Management اینجا را انتخاب می کنید لیست اینسترومنت هایی که می خواهید آپدیت قرارداد (Rollover)کنید. اینجا مشخص است مثلا می گوید نفت تاریخ اکسپایری جدیدش این هست می توانید بروید روی آن کانترکت (Contract) ترید کنید بنابراین اگر دیدید کار نمی کند یکی از جاهایی که هست کنترل کنید ببینید که تاریخ نماد معاملاتی فیوچرز اکسپایر نشده این را آن وقت Rollover می زنید و همه این ها Rollover می شوند و می توانید به تریدتان ادامه دهید خوب توضیحات مربوط به این بخش نیز پایان یافت.

پس این Instrument را هم خیلی دقت کنید .

این قسمت را حین ترید به شما خواهیم گفت lot سایزهایی که می خواهیم تنظیم کنیم ولی اینجا هم مختصر توضیح دهیم شما می توانید مودش را انتخاب کنید که بر اساس Equıty باشد ، درصد را برای شما در نظر می گیرد مثلا چند درصد از سرمایه ام را در نظر بگیرد با Free Margin چند درصد Free Margın را در نظر بگیرد. این ها را هم دیگر ما توضیح نمی دهیم حتما شما در متاتریدر با این بحث آشنا هستید.

مقالات این دسته بندی
مقالات مرتبط
 آموزش نصب نینجا تریدر 8 و راه اندازی ادونز و تمپلت

آموزش نصب نینجا تریدر 8 و راه اندازی ادونز و تمپلت

       سرفصل های آموزش چگونه از نینجا تریدر 8 دیتای لایو دریافت کنیم ؟ نصب پلتفرم نینجا تریدر  فعال سازی گزینه "NinjaTrader Continumm Demo" فعال سازی "Tick Replay" برای تحلیل مارکت فیوچرز نصب ادونز های NT8 نصب تمپلت NinjaTradar 8  همانطور که میدانید ما از پلتفرم نینجا تریدر 8 برای سیستم معاملاتی ولوم تریدینگ استفاده می کنیم پس با ما تا آخرین مرحله نصب همراه باشید :) ابتدا برای دانلود فایل نصبی یا setup ،  وارد سایت اصلی به آدرس www.ninjatrader.com  شوید. البته برای شما همراهان آکادمی icf مارکت فارسی میتوانید NinjaTrader 8 را بخش نرم افزارها  وبسایت دانلود کنید. یک خبر خوب دیگه ! در کنار نصب پلتفرم  NinjaTrader 8  به شما آموزش خواهیم داد چگونه یک تمپلت یا ادونزی را به صورت یک نمونه بتوانید نصب کنید.  دریافت رایگان دیتای زنده مارکت برای NinjaTrader 8  ابتدا ایمیل خود را در قسمت " Your Email Adress" به صورت دقیق وارد نمایید و بعد از مشاهده ی تاییده ایمیل به صورت "Valid email" بر روی دانلود کلیک نمایید. در مرحله ی بعدی با سوال زیر رو به رو خواهید شد که با  انتخاب گزینه "Yes" میتوانید به مدت 14 روز به صورت رایگان "live market data" دریافت کنید. توجه : شما میتوانید از نینجا تریدر 8 به صورت نامحدود استفاده کنید البته بدون ادونز های ولوم تریدینگ! تنها محدودیت زمانی برای دریافت رایگان دیتای زنده مارکت است، که ما در دوره جامع ولوم تریدینگ به زبان فارسی به شما آموزش خواهیم داد که چگونه این محدودیت را دور بزنید !  در مرحله ی بعدی در انتخاب دیتای مورد نظر ما در ولوم تریدینگ که به حجم یا ولوم سفارشات و معاملات خریداران و فروشندگان در بازار فیوچرز نیازمندیم، در مقابل " Select Your Asset Classs"  "Futures" را انتخاب کنید و جاهای خالی فرم را به دلخواه بدون نیازمندی به اطلاعات واقعی پر کنیدو نهایتا "Submit" را کلیک کنید. اگر تمامی مراحل را تا به اینجای کار به درستی انجام داده باشید، به صفحه ای جدید هدایت میشود که با انتخاب گزینه دانلود در زیر "Get NinjaTrader" فایل اصلی برای نصب ویندوز برای شما دانلود میشود. برای دریافت دیتای لایو مارکت فیوچرز در قسمت "Connect to Live Data" در همان صفحه عبارت " Connection Guide" را انتخاب کنید تا یوزر نیم و پسورد به ایمیل وارد شده در مرحله اول ارسال شود. با بررسی صندوق ورودی ایمیل یا همان inbox، ایمیلی به عنوان "Demo Login Credentials" از سرور به آدرس "CQGTrader@cqg.com" دریافت خواهید کرد. یوزر نیم و پسورد درون ایمیل را ترجیحا درون Notepad ویندوز کپی کنید چراکه اگر زبان محیط ایمیل شما فارسی باشد، یوزر نیم و پسورد به طور نا مرتب به نمایش درخواهد آمد. خوب بریم سراغ آموزش نصب NT8 : بعد از نصب فایلی را که دانلود کردید، 2 آیکون به دسکتاپ ویندونز شما اضافه میشود که بسته به نسخه ویندوز نصبی سیستم شما، نینجا تریدر 32 بیتی یا 65 بیتی را برای شروع نرم افزار کلیک کنید. توجه کنید برای اینکه بتوانیم از اطلاعات دریافتی ایمیل از طرف CQG استفاده کنیم، باید "Connection Type"  از نوع "NinjaTrader Continuum Demo" استفاده خواهیم کرد. بنابراین از انتخاب گزینه Skip در ابتدای شروع نرم افزار اکیدا خودداری کنید. بعد از وارد کردن یوزر نیم و پسورد گزینه "Connect" را انتخاب کنید. خوب خسته نباشید نینجا تریدر نصب شد :) میتوانید پنجره های اضافی که به صورت پیشفرض باز شده است را ببندید. در نینجا تریدر 8 گزینه "NinjaTrader Continuum Demo"  نمایش داده نمیشود آیا میتوان همچنان از دیتای لایو مارکت استفاده کرد ؟ در سربرگ نوار ابزار پلتفرم گزینه "Connections" را کلیک کرده و "configure" را انتخاب کنید. اگر به هر دلیلی موفق نشدید از گزینه "NinjaTrader Continuum Demo" استفاده کنید، در لیست بالایی "Available" گزینه "My NinjaTrader Continuum" را انتخاب کرده و طبق آموزشی که در بالا برای شما همراهان توضیح دادیم، عمل کنید. در NinjaTrader 8 چگونه گزینه "Tick Replay" را فعال کنیم ؟ خوب اگر بخواهیم به طور خلاصه بدانیم فعال کردن آپشن "Tick Replay" چه کمکی به تحلیل ما از مارکت فیوچرز خواهد کرد، باید گفت که برای اینکه تمامی ادونز ها در سیستم معاملاتی ولوم تریدینگ آکادمی icf مارکت فارسی به درستی کار بکند نیازمندیم که به دیتای لایو مارکت به صورت صحیح یعنی تیک دریافت کنیم. مجددا در سربرگ نوار ابزار پلتفرم به مسیر  Tools>Option>Market Data رفته و گزینه "Show Tick Replay" را فعال نمایید و گزینه Ok را انتخاب کنید. نصب و راه اندازی ادونز و تمپلت نینجا تریدر 8  ادونز و تمپلت استفاده شده ویدیو آموزشی را میتوانید از بخش نرم افزار های وبسایت آکادمی icf مارکت فارسی دانلود کنید. لینک دانلود ادونز و تمپلت نینجا تریدر 8  تمپلت را در مسیر  Documents\NinjaTrader 8\templates\Chart کپی کنید. برای نصب ادونز : ابتدا فایل TradingFuturoOrderFlow1.7Free.zip را ازبخش نرم افزار وبسایت که لینک آن را دربالا قرار دادیم دانلود کنید. سپس وارد منوی نینجا تریدر 8 بشوید و مسیر زیر را دنبال کنید : Tools>import>Ninja Script Add-on سپس مسیر ذخیره ی فایل ادونز فوت پرینت  نینجا تریدر 8 که در بالا دانلود کردید را انتخاب کنید. اگر اولین باری است که شما ادونزی در نینجا تریدر 8 را نصب می کنید حتما با پیغام زیرروبه رو خواهید شد: Warning ! “Using 3rd party Add-Ons has the potential to adversely impact the performance and stability of your Ninjatrader installation…” پیام بالا در واقع اجازه برای نصب ادونز را از شما میگیرد که با انتخاب "Don’t show this “messege again"  وکلیک برای روی OK میتوانید ادامه دهید. اگر نصب با موفقیت انجام شود شما با پیغام زیر مواجه خواهید شد. “NinjaTrader successfully imported all scripts contained in the NinjaScript Archives Files.” توجه : برای اینکه ادونز بدرستی کارکند حتما لازم است یکبار نینجا تریدر 8 را کاملا ببندید و مجدد باز کنید. خوب بعد از باز کردن مجدد نینجا تریدر 8 به سربرگ NEW رفته واز قسمت  "chart>Data Series" یک چارت جدید را با فعال بودن گزینه "Tick Replay" باز کنید و با راست کلیک بر روی چارت به قسمت "Indicators"  بروید و برروی پوشه "TradingFuturo"  کلیک کنید. ادونز را انتخاب کرده و گزینه add  را بزنید وسپس ok  را انتخاب کنید. کمی منتظر بمانید تا محاسبات "Tick replay"  انجام شود و فوت پرینت چارت به درستی لود شود. البته برای اینکه شما بتوانید به راحتی از فوت پرینت چارت استفاده کنید بر روی چارت کندل استیک، با موس راست کلیک کرده و رفتن به زیر منوی "Templates" با گرینه "Load" تمپلتی را که برای شما آماده کردیم استفاده کنید. امیدواریم از این آموزش برای شما مفید بوده باشد. راستی ! اگر دوست دارید بیشتر در مورد این ادونز ها اطلاعات کسب کنید با لینک زیر میتوانید در دوره ولوم تریدینگ به زبان فارسی ما شرکت کنید. لینک دوره جامع ولوم تریدینگ آکادمی icf مارکت فارسی  همچنین میتوانید از صفحه اینستاگرام ما بسیاری از آموزش های ابتدایی را به صورت رایگان ببینید:) لینک صفحه اجتماعی آکادمی icf مارکت فارسی      
رفع مشکلات رایج در نینجا تریدر 8

رفع مشکلات رایج در نینجا تریدر 8

سرفصل مشکلات نینجا تریدر 8  که در این پست بررسی میکنیم : مشکل عدم نمایش گزینه   "NinjaTrader Continuum Demo"  مشکل چارت سفید یا چارت خالی   ترتیب صحیح قرارداد های فیوچرز مشکل عدم نمایش کامل و صحیح چارت     برای اتصال به دمو نینجا تریدر گزینه "NinjaTrader Continuum Demo" را نمیتوانم پیدا کنم، چگونه به CQG متصل شوم ؟ اگر برای اولین بار است که پلتفرم نینجا تریدر 8 را بر روی ویندوز خود نصب میکنید با گزینه "NinjaTrader Continuum Demo" در ابتدای شروع بکار نرم افزار مواجه خواهید شد، که اگر به هر دلیلی گزینه Skip را انتخاب   کنید، این نوع کانکشن آزمایشی دیتای لایو 14 روزه مارکت فارکس و فیوچرز مجددا برای کاربران قابل دسترس نخواهد بود.  راه حل چیست ؟ میتوانیم امیدوار باشیم یا باید با ترید کردن با نینجا تریدر خداحافظی کنیم :) راه حل اول :           به طور گام به گام در پست زیر میتوانید مشکل خود را بر طرف کنید.اگر مشکل همچنان برطرف نشده است راه حل دوم را بررسی نمایید.              آموزش نصب نینجا تریدر 8 و راه اندازی ادونز و تمپلت راه حل دوم :           از طریق Control Panel ویندوز اقدام به پاک کردن کامل یا همان Uninstall پلتفرم سیستم معاملاتی ولوم تریدینگ کنید همچنین 2 فولدر "NinjaTrader 8" و  "NinjaTrader 8 Backup" از پوشه  Documents را پاک کنید. مجددا پلتفرم NinjaTrader 8 را نصب کنید. اگر تمامی مراحل را به درستی انجام داده باشید گزینه ی "NinjaTrader Continuum Demo" برای شما نمایش داده خواهد شد.موفق باشید:) در نینجا تریدر چارت نمادی را باز میکنم اما صرفا چارت سفید یا چارت خالی برای من نمایش داده میشود، از کندل استیک خبری نیست ! اگر در هنگام لود کردن چارتی از نماد فیوچرز یا جفت ارزها تمامی مراحل باز کردن چارت را بدرستی انجام داده باشید، اما همچنان صفحه ای سفید رو به روی شماست راه حل های زیر را دنبال کنید. راه حل اول :            حتما از میلادی بودن تاریخ ویندوز کامپیوتر خود اطمینان حاصل کنید. راه حل دوم :           حتما باید از آخرین قرارداد یا Contract ابزار معاملاتی فیوچرز که میخواهید تحلیل و ترید انجام دهید استفاده کنید. چگونه ؟ در سربرگ نوار ابزار پلتفرم به مسیر  Tools>Database Management طبق عکس زیر بروید. اگر در جدول Rollover futures instruments، نماد معاملاتی شما در آن قرار داشت از گرینه Rollover استفاده کنید. خواهید دید که چارت کندل استیک بدون مشکل برای شما به نمایش درخواهد آمد. چگونه میتوانیم متوجه شویم که آخرین قرارداد نماد معاملاتی فیوچرز بدرستی انتخاب کرده ایم ؟  همیشه توجه داشته باشید برای تحلیل و استفاده درست از ولوم معاملات و سفارشات مارکت باید از آخرین قرار داد استفاده کنید. اگر همچنان مشکلی در لود چارت نیز دارید حتما ترتیب قرارداد ها در نظر بگیرید. ترتیب صحیح قرارداد های فیوچرز چگونه است ؟  مجددا در سربرگ نوار ابزار به مسیر  Tools>Historical data رفته و ترتیب صحیح آن از پایین به بالا از قدیمی ترین قرارداد به جدیدترین آن است که شما باید برای هر نماد معاملاتی از جدیدترین آن استفاده کنید. طبق عکس زیر : بعد از لود چند روزه چارت، چارت به صورت کامل نمایش داده نمیشود تنها چند کندل استیک را میتوانم ببینم مشکل چیست ؟ اگر چارت شما به صورت کامل لود نمیشود یا دیده نمیشود مانند عکس زیر از گزینه ای که در سمت راست پنجره ی چارت شما قرار دارد طبق عکس زیر استفاده کنید تا چارت بدرستی و کامل لود شود. خوب امیدواریم از این بخش از آموزش ها و رفع اشکال های رایج در NinjaTrader 8 استفاده کرده باشید. لطفا نظرات خود را برای هر چه بهتر شدن آموزش های بعدی ما، با ما به اشتراک بزارید. با احترام :)                    
مقایسه چارت متاتریدر  با نینجا تریدر 8

مقایسه چارت متاتریدر با نینجا تریدر 8

مقایسه چارت متاتریدر با نینجا تریدر 8 سرفصل موضوعاتی که در این پست بررسی خواهیم کرد :    نحوه شکلگیری یک ترند یا روند تشخیص خریدار و فروشنده واقعی  نمادهای معاملاتی فیوچرز قابل دسترس در متاتریدر  بررسی تمامی جفت ارز های بازار فارکس در متاتریدر یک نیاز یا اجبار ؟ بررسی چارت SPX500 در چارت معمولی کندل استیک و فوت پرینت چارت  به کدام خریداران و فروشندگان میتوان اعتماد کرد ؟ بررسی تشخیص دقیق نقاط و نواحی اصلاح ترند برای ورود به مارکت  فیلتر کردن سفارشات فروشنده ها و خریدار ها  بررسی قابلیت اعتماد به حجم های میله ای در متاتریدر  مقایسه ترید روزانه با بلند مدت  آیا با چارت های کندل استیک متاتریدر میتوان نواحی و نقاط ابتدایی تشکیل یک ترند یا روند را تشخیص داد ؟ برای اینکه یک ترند جدید تشکیل شود، نیازمند اتفاق افتادن شرایط خاصی است. شرایطی از جمله ولوم یا حجم خاصی از سفارشات در نواحی کامل خاص که بتوان تشخیص داد مارکت در کف یا سقف قیمتی وجود دارد یا نه! برای بررسی شرایط تعریف شده ی بالا نیازمند دسترسی به دیتا و اطلاعات قابل اعتمادی هستیم که پلتفرم mt4 چنین اطلاعاتی را در اختیار کاربران و تریدر ها نمی گذارد. با چارت های کندل استیک MetaTrader صرفا میتوان دیدی کلی از مارکت پیدا کرد و از آن بستر صرفا برای دستور گذاری و ترید استفاده کرد نه تحلیل! شما با استفاده از پلتفرم نینجا تریدر 8 و ادونز های آن مانند فوت پرینت و ولوم پروفایل میتوانید با داشتن استاپ های کوچک شرایط تعریفی در بالا را تحلیل کنید. ما با مشاهده تعداد و ولوم سفارشات زنده و واقعی خریداران و فروشندگان در فوت پرینت چارت، اولین هشدار های تشخیص روند جدید امکان پذیر است. آیا میتوان با مشاهده خریداران و فروشندگان پی به معاملات واقعی آن ها برد ؟ حتی با فوت پرینت چارت ؟! متاسفانه در فضای عمومی جامعه ی معامله گران حتی چه بسا تریدر های حرفه ای،  این برداشت نیز وجود دارد که زمانی که خریداران اقدام به خرید میکنند شما نیز میتوانید وارد پوزیشن buy شوید! اما در واقعیت چنین است. چون اکثرا به نرم افزار mt4 دسترسی دارند نه نینجا تریدر و دیتای بازار فیوچرز ! البته با نصب پلتفرم NT8  و ادونز فوت پرینت چارت و مشاهده buyers and sellers  همچنان، تشخیص واقعی بودن سفارشات آنها نیازمند آموزش و تمرین بسیار است . دوره جامع ولوم تریدینگ به زبان فارسی  با گذراندن سیستم معاملاتی بالا که توسط آکادمی icf مارکت فارسی ارایه میشود به راحتی این تشخیص برای شما امکان پذیر است. نمادهای ابزار های معاملاتی فیوچرز که در بازار فارکس و  MT4 در دسترس شماست کدامند ؟ بسته به بروکر شما،نمادهای ES،YM،NQ،CL،6B،6E فیوچرز که در مارکت فارکس و MetaTrader  به شکل CFD آن ها که به زبان ساده تر بصورت جفت ارز آن ها به ترتیب از سمت چپ با نمادهای  SPX500،U30،US100،CRUDE،GBPUSD،EURUSD  در دسترس هستند. همچنین شما میتوانید با بازدید از ویدیو های آموزشی وبسایت ما به طور رایگان از دیتای لایو آن ها در نینجا تریدر 8 برای تحلیل استفاده کنید. آیا بهتر نیست بجای بررسی تمامی جفت ارز ها تنها تعدادی محدود را برای ترید زیر نظر بگیریم ؟  متاسفانه آنچه در میان افرادی که به تازگی وارد مارکت مالی بخصوص Forex میشوند بررسی تمامی جفت ارز هایی که متاتریدر 4 پشتیبانی میکنند، ضرورت و نیازی اجباری است و ترید کردن در تمامی جفت ارز های اصلی و کراس آنها یک موفقیت محسوب میشود. اما تمرکز بر روی رفتار تعدادی محدود نماد معاملاتی برای معامله گران حرفه ای امتیاز محسوب میشود و همیشه یکی از دلایل پیشرفت خود را این نکته بیان می کنند. پس سعی کنید حداقل برای چند ماه یا سال های اولیه معامله گری خود روی تنها یک یا دو ابزار معاملاتی تحلیل و ترید کنید تا بتوانید به سود مستمر با کمترین دراودان دست پیدا کنید.  تفاوت چارت نماد SPX500 در پلتفرم MetaTrader با NinjaTrader 8 برای اینکه بخواهیم مقایسه ای انجام دهیم، چارت نماد SPX500 را در نظر بگیرید. بدون شک در متاتریدر در هر 2 نسخه ی 4 و 5 هیچ اطلاعات مفیدی در اختیار ندارید تا بتوانید وضعیت سفارشات خریداران و فروشندگان را تحلیل کنید.در آن محیط نرم افزاری صرفا نمودار شمع ژاپنی با اندیکاتورهایی که در محاسبات دارای تاخیر عملکردی هستند در اختیار شماست که دریافت دیتای حال و گذشته سعی در پیشگویی روند آینده را دارند.بهتر است فقط برای انجام معاملات از آن استفاده کنید. اما با در اختیار داشتن ادونز فوت پرینت در نینجا تریدر خریداران و فروشندگان مارکت که باعث تشکیل یک روند یا چرخش میشوند را تحلیل کنید.  Buyers & Sellers در فوت پرینت چارت برای ترید قابل باور هستند ؟ به چه دلیل با اینکه چندین خریدار به صورت اگرسیو (Aggressive) در footprint chart در سقف قیمتی میبینیم اما قیمت رشدی نمیکند ؟ بله درست است! خریدارانی هستند که به دلیل عوامل مختلف در تله مارکت گرفتار شدند و مبینیم که فروشندگان به صورت اگرسیو (Aggressive) وارد پوزیشن شده اند و بازار هم جهت با آنها حرکت خواهد کرد! ممکن است خریداران را در لباس فروشندگان و برعکس ببینید ! مگر ممکن است ؟ بله  با قرار دادن سفارشات فروش دستوری (Sell Limit Orders) در اوردر بوک میتوانند خیلی راحت رنگ عوض کنند :) پس میتوان نتیجه گرفت که ما نمیتوانیم با ورود خریداران در هر نقطه ای انتظار رشد مارکت را داشته باشیم.چنین ویژگی هایی در چارت و نمودار های معمولی شمع ژاپنی امکان پذیر نیست. شما با گذراندن دوره ای که برای شما همراهان در نظر گرفتیم، تمامی ادونز ها، تمپلت ها، ولوم های فیلتر شده، میزان سفارشات فیلترشده  و کلیه چارت هایی که برای تشخیص روند واقعی مارکت و حرکت بازار  برای شکار استاپ پوزیشن ها در اختیار شما قرار خواهد گرفت. روشی دقیق برای تشخیص زود هنگام نقاط و نواحی اطلاح قیمتی در یک روند  خطوط روند، انواع فیبوناچی، تحلیل تکنیکال، پرایس اکشن، گن و صدها متد دیگر برای تشخیص اصلاح قیمت وجود دارند که میتوان گفت تمامی آن ها در متاتریدر 4 و حتی نسخه 5 در اختیار شماست اما با گذشت زمان این موضوع مشخص میشود که هیچ کدام در عمل روشی دقیق در تشخیص پایان اصلاح یک روند قیمتی نیستند. اعمال فیلتر یا بررسی تمامی اوردر های خریداران و فروشندگان در نگاه اول تحلیل و بررسی تمامی اعداد خریداران (ask - ستون سمت راست فوت پرینت چارت) و فروشندگان (bid-ستون سمت چپ فوت پرینت چارت)، بسیار ساده به نظر می رسد اما با گذشت زمان و در زمانی که شما یک معامله باز دارید عملا حتی خواندن این اعداد نیز عذاب آور است. پس باید راه حلی پیدا کرد! شما با یادگیری سیستم معاملاتی ولوم تریدینگ، تمامی حجم هایی که برای ما اهمیت دارند را، بصورت فیلتر شده دریافت خواهید کرد که به شما این امکان را میدهد با داشتن کوچک ترین استاپ لاس در شروع یک ترند یا در پایان اصلاح یک ترند وارد پوزیشن شوید و دست از پیشگویی بازار بردارید! دوست دارید بیشتر در مورد دلایل اصلاح قیمتی به نواحی خاص بدانید؟ پیشنهاد ما برای شما شرکت در دوره ولوم تریدینگ به زبان فارسی است ! آیا اندیکاتور حجم معاملات (Volume) در MT4 قابل اعتماد برای ترید است ؟ بررسی حجم یا ولوم معاملات و سفارشات همیشه یکی از روش های قدرتمند تحلیل برای ورود به پوزیشن است. اما باید به این نکته توجه کرد که استفاده از تمامی اندیکاتورهای متاتریدر که حجم های عمودی را نشان میدهند قابل اعتماد نیستند! چراکه صرفا حجم خروجی نمایش داده شده صرفا ولوم معاملات مشتریان آن کارگزاری است نه بیشتر ! ما به شما آموزش خواهیم داد که چگونه از Volume معاملات چه به صورت میله ای و عمودی(تحلیل به روش VSA)، و به صورت افقی بتوانید بدرستی و با اطمینان استفاده کنید. ترید در روز یا ترید بلند مدت کدام را ترجیح بدهیم ؟ "Day Trading" یا ترید روزانه، معامله کردن در سشن لندن و آمریکاست. بدین معنی که تمامی معاملات در همان روز بسته توسط تریدر بسته شوند. آکادمی icf مارکت فارسی بعنوان اولین مرکز آموزش ولوم تریدینگ، سیستم معاملاتی برای ترید روزانه ارایه خواهد داد. برای سوینگ ترید یا برای نگه داری بلند مدت پوزیشن برای مثال در چند روز یا چند ماه، نیازمند کسب اطلاعات فاندامنتال و بنیادی است. پس برای شما بهترین پیشنهاد این است که بتوانید خوابی راحت را در شب تجربه کنید و برای فردا آماده شوید. دوره جامع فاندامنتال یکی از اهدافی است که ما برای شما در حال برنامه ریزی هستیم. پس با ما همراه باشید.                  
0دیدگاه